151-річчя з дня народження Лесі Українки

Кожним словом,кожним променем думки
живе в душі нашого народу людина,
що ім’я їй Леся Українка.

Олесь Гончар

25 лютого виповнюється 151-річниця  з дня народження письменниці, культурної діячки та перекладачки Лесі Українки. З цієї нагоди студенти першого курсу спеціальності «Прикладна математика» Івано-Франківського фахового коледжу разом із викладачкою української літератури Скиданчук О.М. долучилися до флешмобу #Читаємо_Лесю_Українку!

В історії кожної національної культури й літератури є імена видатних діячів, які достойно представляють свій народ у світовому сузір’ї його духовної спадщини.

Сім’я Косачів – справжній осередок української національної думки, громадської свідомості.

Леся Українка (Лариса Петрівна Косач)  –  славетна українська письменниця, геніальна поетеса і драматургиня, перекладачка і культурна діячка, яка в сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.

Творчість її є багатогранною: поезія, проза (оповідання, казки, повісті), драматургія, переклади, епістолярна спадщина, зібрані нею фольклорні надбання. Письменниця збагатила вітчизняну літературу новими темами та мотивами.

Леся Українка вільно розмовляла російською, польською, болгарською, німецькою, французькою та італійською мовами. Добре знала латинь. Перекладала твори М. Гоголя, Данте, Гомера, Д. Байрона, Г. Гауптмана , М. Метерлінга, А. Міцкевича, Г. Гейне, В. Гюго та інших.

Леся Українка – феномен людського духу, вибух духовності й інтелігентності, летюча Зірка, яка проклала яскравий слід сучасникам і прийдешнім поколінням урок гідності, гордості, незламності духу й віри у світле майбутнє.