Поет-лірик Шарль Бодлер

Студенти групи ПМ-11з викладачкою Багрій М.А. на занятті з зарубіжної літератури віддали шану видатному французькому поету-лірику Шарлю Бодлеру, який народився 9 квітня 1821. Цей митець належить до поетів, яких не розуміли і не визнавали сучасники. Протягом усього життя натхненно працював над своєю найвідомішою збіркою «Квіти зла» («Fleurs du mal», 1857), у якій глибокий ліризм органічно поєднав із пластичною довершеністю форми. Одним із перших застосував у поезії принцип синеситезії, створюючи вірші, у яких кольорові асоціації, звуки й запахи виражаються одне через одне. Цей художній прийом постає з природної властивости людини одночасно переживати враження, отримані від кількох органів чуття, що призводить до їхнього синтезу:

“Природа – храм живий, де зронюють колони

Бентежні стогони і неясні слова.

Там символів ліси густі, немов трава,

Крізь них людина йде і в них людина тоне…”

Про Шарля Бодлера писали Іван Франко, Леся Українка, Василь Стефаник. Українською мовою твори Шарля Бодлера переклали Павло Грабовський, Михайло Драй-Хмара, Микола Зеров, Євген Маланюк, Дмитро Павличко, Іван Драч та багато інших.

Студенти декламували вірші в оригіналі та українських перекладах під супровід скрипки.