152-річниця з Дня народження Лесі Українки

25 лютого виповнюється 152-річниця  з Дня народження письменниці, культурної діячки та перекладачки Лесі Українки. З цієї нагоди студенти першого курсу спеціальності «Початкова освіта» групи ПО-15 Івано-Франківського фахового коледжу разом із викладачкою  О.М. Скиданчук  долучилися до флешмобу #Читаємо_Лесю_Українку!

Лариса Петрівна Косач-Квітка, велика українська поетеса і драматургиня – одна з найвизначніших постатей в історії національної культури. Вона належить до того неширокого кола геніальних особистостей, що своїм талантом і звитяжною працею підносять і звеличують дух народу, до якого належать, відкривають йому ширші горизонти буття, дають поштовх до повноцінного самовідчуття і розвитку.

   За останні десять років життя Слово поетеси досягло довершеності і філософської глибини. Нею був створений цілий новий світ, назва якому – драматургія Лесі Українки. «Кассандра», «У пущі», «Оргія», «Руфін і Прісцилла», «Адвокат Мартіан», «Вавілонський полон», «Камінний господар», «Лісова пісня» – так, це цілий світ, світ, який ще чекає на гідне сценічне втілення та осмислення.

   Так мало коротких років… Та життя Поета не вкладається в рамки реального часу та реальних подій. Його втаємничена сутність, непідвладна забуттю , схована від сторонніх очей і, водночас, відкрита кожному – Творчість. Найважливіші, найточніші свідчення про Лесю Українку слід шукати в її поезіях і драмах. Сюжети ж земного буття поетеси – це тільки придорожні знаки, які вказують напрямок, відмічають віхи шляху, яким ми йдемо – шляху пізнання.

 

Ні, я жива, я буду вічно жити, я в серці маю те, що не вмира…